Ένα βίντεο,ένα παραμύθι και μία εργασία

Καλημέρα σε μικρούς και μεγάλους και καλό μήνα.Δεν είναι ψέμα,είμαστε ακόμη σπίτι κι εμείς προσπαθούμε να κάνουμε ττην παραμονή σας εκεί πιο ευχάριστη και δημιουργική apk editor pro 다운로드.

Για αρχή σας έχουμε μια μικρού μήκους ταινία, με πρωταγωνιστές τις φιγούρες PLAYMOBIL, προκειμένου να καταλάβουν τα παιδιά πόσο σημαντικό είναι να μείνουμε σπίτι Download handonbody!

Στην συνέχεια ακολουθεί ένα παραμύθι για τον κορωνοϊό

Ας ξαναθυμηθούμε τις μέρες του σχολείου τότε που αυτός ο ιός, ο κορωνοϊός, έφτασε στην Ελλάδα μας κοντά στις Απόκριες, τον κάναμε κορώνα και τον φορέσαμε στο κεφάλι μας αλλά?. Download Hong Kong Spot.

?..σαν πολύ δεν μας επισκέφτηκε ;!! Download the New Year's Card design! Καιρός να φεύγει από εδώ γιατί αρκετά ξεκουραστήκαμε στα σπίτια μας, αρκετά χορτάσαμε και παίξαμε με τους γονείς μας, ώρα να βγούμε και καμιά βόλτα έξω, ώρα να πάμε και πάλι στον παππού και την γιαγιά, ώρα ν Download Katana Zero? ανοίξουν και πάλι τα σχολεία μας και να δούμε τους συμμαθητές και τις κυρίες μας!!!

ΙΔΕΑ: Τις τελευταίες μέρες στο νηπιαγωγείο ,πριν μας διώξει ο κορωνοϊός από αυτό, μαθαίναμε για τα μέσα μεταφοράς. Τι λέτε παιδιά ,να τον διώξουμε από την χώρα μας με κάποιο από τα μέσα μεταφοράς που μάθαμε; Πού θα μπορούσαμε να τον βάλουμε και να τον διώξουμε μακριά, όσο πιο μακριά γίνεται;

ΩΡΑ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ: Ζωγραφίστε , κατασκευάστε την ιδέα σας με ότι υλικό έχετε στο σπίτι (χαρτιά,κόλες,καπάκια,κορδέλες και ότι άλλο σκεφτείτε)ή κάντε ένα κολλάζ με χαρτάκια και ότι υλικά θέλετε.

ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑ : Όσοι από εσάς το θέλουν ,μπορούν να μας στείλουν φωτογραφία από την δουλειά τους μέχρι την Δευτέρα 6 Απριλίου 2020 για να την ανεβάσουμε εδώ και να την δουν όλοι οι φίλοι μας (μην γράφετε το όνομά σας για την τήρηση της αρχής προστασίας των προσωπικών δεδομένων) .Ανυπομονούμε για τις όμορφες δουλειές σας.

Τα σχόλια είναι κλειστά.